Wysokość składki członkowskiej w 2016 roku
dla osób wykonujących zawód w ramach działalności gospodarczej uległa obniżeniu i wynosi

32,10 zł miesięcznie i obowiązuje od 01.01.2016r.

Składki członkowskie przekazuje się na konto Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych we Włocławku, na rachunek bankowy:

Bank Zachodni WBK O/Włocławek

Rekomendacja KOPiP

ORPiP wydaje zalecenie w zakresie rozdziału dodatkowych środków z NFZ przeznaczonych na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez pielęgniarki w okresie od 01 września 2015r. ( Rozporządzenie MZ z dnia 8 września 2015r). Rekomendujemy, aby w/w środki były przyznane w równej wysokości na wszystkie wykazane Pielęgniarki i Położne z zachowaniem proporcji w stosunku do przepracowanych godzin, w danym miesiącu. Czyli równoważnik etatu przeliczyć należy na stawkę godzinową i naliczyć każdej pracującej w danym miesiącu pielęgniarce proporcjonalnie do ilości godzin z harmonogramu.

4 Maja 2016

Szanowni Państwo!

Newsletter NIPiP nr 38 z dnia 29 kwietnia 2016.

25 Kwietnia 2016

Mapa dojazdu do Uzdrowiska

25 Kwietnia 2016

Szanowni Państwo!

Kongres POZ organizowany przez Komitet Obrony Pielęgniarek i Położnych.

22 Kwietnia 2016

Szanowni Państwo!

Kontraktowanie POZ do końca 2016 r. Jakie zasady? | Ostre słowa pielęgniarek pod adresem związków zawodowych

21 Kwietnia 2016

Szanowni Państwo!

Wydaliśmy 1,2 mld zł na profilaktykę. Jakie efekty? | Wojna o podwyżki czy okazja do reformy?

20 Kwietnia 2016

Szanowni Państwo!

Ogólnopolska kampania społeczna- bezpłatne interaktywne warsztaty z niezależnymi ekspertami dla środowiska położniczego.

18 Kwietnia 2016

Szanowni Państwo!

Jest wyrok w sprawie przychodni, która nie chciała wydać oryginału dokumentacji medycznej | Farmaceuci chcą być niezależni.

15 Kwietnia 2016

Szanowni Państwo!

Najnowszy raport WHO na temat cukrzycy. Przybywa chorych! | NIK: spada liczba szczepionych dzieci.

6 Kwietnia 2016

Kartka.

17 Marca 2016

ZAPROSZENIE

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych we Włocławku oraz Uzdrowisko Wieniec-Zdrój

serdecznie zapraszają

na konferencję w ramach XXV-lecia Obchodów Samorządu Pielęgniarek i Położnych,
Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki, Krajowego Dnia Położnej:

"Nasza praca i życie"

Konferencja odbędzie się w dniach 6-7.05.2016 r.

w Pensjonacie Welness & SPA "Jutrzenka" w Wieńcu Zdroju

Więcej w dziale "KONFERENCJE".

10 Marca 2016

Szanowni Państwo!

"Gdyby mogły wybierać jeszcze raz, też chciałby zostać pielęgniarkami".

10 Marca 2016

Szanowni Państwo!

Stanowisko nr 4 NRPiP z 8 marca 2016 r. w sprawie odrzucenia propozycji założeń do ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej przygotowywanych w ramach prac Zespołu do opracowania projektu założeń projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej .

24 Luty 2016

Szanowni Państwo!

Informacja nr 14/2016 z działalności Akredytowanego przez ICN Centrum Badania i Rozwoju Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej (ICNPR) przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi .

8 Luty 2016

Szanowni Państwo!

Tekst jednolity uchwał Nr 18 i 22 VII Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w sprawie wysokości składki członkowskiej oraz zasad jej podziału .

25 Stycznia 2016

Szanowni Państwo!

Sprawozdanie z działalności Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych we Włocławku za VI Kadencję.

21 Stycznia 2016

Szanowni Państwo!

Sprawozdawczość statystyczna z zakresu ochrony zdrowia za rok 2015.

15 Stycznia 2016

Szanowni Państwo!

Komisja Zdrowia bez darmowych leków dla seniorów | Tysiące pielęgniarek bez podwyżek.

4 Stycznia 2016

Szanowni Państwo!

INFORMACJA DLA LEKARZY, LEKARZY DENTYSTÓW, FELCZERÓW, PIELĘGNIAREK i POŁOŻNYCH UPRAWNIONYCH DO WYSTAWIANIA RECEPT NA LEKI REFUNDOWANE

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że z dniem 12 grudnia 2015 roku, został zniesiony obowiązek zawierania nowych umów na wystawianie recept na leki refundowane z osobami uprawnionymi.

Dla osób uprawnionych, które posiadają aktualną umowę na wystawianie recept refundowanych, zawartą z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, zasady pobierania numerów recept refundowanych nie ulegają zmianie. Dotychczasowe umowy wygasają z dniem 31 grudnia 2016 roku, przed tym terminem konieczne będzie zaktualizowanie swoich danych w portalu.

Dla osób uprawnionych, które są zatrudnione u świadczeniodawców, zasady zaopatrywania w numery recept nie ulegają zmianie.

Osoby uprawnione, które nie korzystały dotąd z możliwości wystawiania recept refundowanych, aby skorzystać z tego uprawnienia, winny zapoznać się z informacjami zawartymi w poniższej instrukcji.

INSTRUKCJA

Osobami uprawnionymi są osoby posiadającą prawo wykonywania zawodu medycznego, która na podstawie przepisów dotyczących wykonywania danego zawodu medycznego, jest uprawniona do wystawiania recept zgodnie z ustawą refundacyjną oraz ustawą z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne oraz zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Wykaz miejsc w których można złożyć dokumenty i uzyskać szczegółowe informacje dostępne są na stronach oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia.

1. Oddział K-P OW NFZ w Bydgoszczy ul. Słowackiego 3 pok.404 i 402
2. Delegatura K-P OW NFZ w Toruniu ul. Szosa Chełmińska 30